СБУ: Штабом бойовиків керує російський генерал-майор

36 переглядів
Середа, 11 березня 2015, 14:41

СБУ заявляє, що на Донбасі штабом бойовиків керує російський генерал-майор Олексій Завізьон з позивним "Алагір".

Про це повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський на своїй сторінці Facebook.

За його словами, в ході здійснення заходів, спрямованих на виявлення та припинення діяльності російських спецслужб на території Донецької області, СБУ отримала достовірну інформацію щодо участі у військовій агресії проти України кадрових військовослужбовців вищого командного складу МО РФ.

За його інформацією, "Алагір" перебуває у Донецьку з січня 2015 року "з метою координації військових дій за участю представників незаконних збройних формувань РФ (як кадрових так і найманців) на тимчасово окупованих територіях Донецької області, здійснення загального командування вказаними силами у форматі оперативного штабу із задіянням російської бойової техніки та комплексів радіо-локаційної та звукової розвідки".

Генерал-майор російської армії "Алагір" Олексій Завізьон

Він перебував у Донецьку в складі основного командування в рамках ротаційного відрядження  і є начальником штабу.

"Мова йде про генерал-майора Завізьона Олексія Володимировича, 13.05.1965 року народження, уродженця м. Нарва (Естонія)", - зазначив Лубківський.

За словами Лубківського, Завізьон в 1986 році закінчив Челябінське вище танкове командне училище, в 1997 році – військову академію бронетанкових військ ім. Маліновського.

З 1986 році проходив військову службу в Забайкальському військовому окрузі. Він, має досвід участі в бойових діях в Чечні в якості командира 15-го мотострілкового полку.

До 2006 року – начальник штабу – заступник командира 4-ї гвардійської Кантемирівської танкової дивізії 20-ї армії Московського військового округу; до 2009 року – командир 201-ї Гатчінської військової бази (Таджикистан).

"Саме "Алігір" є відповідальною особою за маневрування артилерією, РСЗО, важкою технікою та живою силою бойовиків та російських військовослужбовців на ключових напрямах здійснення бойових дій на окупованій території Донецької області. За його безпосереднього керівництва і координації здійснювалися наймасштабніші і найкривавіші обстріли українських міст, зокрема Краматорська і Маріуполя", - наголосив Лубківський.

"Зв'язком і можливою заміною Завізьона в Україні є генерал-майор Андрій Вікторович Гурулєв.

 

СБУ продовжує здійснювати комплекс контррозвідувальних заходів з виявлення та документування планів та намірів ворога.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua