Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Поплічники Каськіва менш ніж за рік розтратили сотні мільйонів - ЗМІ

Субота, 14 березня 2015, 11:43

Керівництво Держінвестпроекту за останній рік змогло витратити сотні мільйонів коштів державного бюджету.

Про це пишуть у своїй статті для "Дзеркала тижня" Юрій Ніколов та Олексій Шалайський.

"Операція відбувалася в кілька заходів і закінчилася зовсім недавно - у грудні 2014 року. Якраз до річниці Майдану", - йдеться в матеріалі.

Зокрема підрозділ Держінвестпроекту ДП "Повітряний експрес" у грудні 2014 року поклав на депозит в 25 млн гривень у "Профін банк".

"Пікантності такому вибору додає те, що тоді ж, у грудні, коли держава давала гроші, Нацбанк перевірив Профін банк і, делікатно не використовуючи слова "конверт", описав його діяльність як здійснення масштабних операцій з готівковими коштами в гривні, надання кредитів новоствореним підприємствам з подальшим перерахуванням іншим контрагентам. Ну й закономірний фінал - у січні банк луснув уже офіційно. Разом з депозитами", - наголошується в матеріалі.

Крім того, "Повітряний експрес" також поклав на депозит в ТОВ "Сапфір фінанс" 86 млн гривень. З боку "Повітряного експреса" договір підписав тимчасовий виконувач обов'язків директора Геннадій Дяченко.

"Отримав він цей високий пост з правом підпису 8 листопада 2014 року, в грудні все підписав і після цього швиденько попрощався з посадою", - йдеться в статті.

При цьому прізвище Дяченко спливає в іншій справі - про купівлю "Повітряним експресом" декількох ділянок землі біля Борисполя. У процесі переходу цих ділянок з рук в руки земля подорожчала в 20 разів.

Якщо в 2013 році, перебуваючи в приватній власності, оцінка землі становила 2 мільйони гривень, то вже під продаж держпідприємству була проведена нова оцінка, яка і становила 46 мільйонів.

"Повітряний експрес" покірно прийняв цю оцінку за чисту монету, заплативши необхідну суму. У травні договори купівлі-продажу від імені "Повітряного експреса" підписав все той же Геннадій Дяченко.

Точно так само, як і в першій історії, його тимчасово взяли на посаду директора, а після підписання відразу прибрали. До листопада, коли його таланти знову знадобилися державному підприємству.

"Не будемо публікувати весь список соратників Каськіва, які лишилися на своїх посадах в інвестиційному відомстві, - коротким він не вийде. Для чистоти фактажу згадаємо лише, що після Майдану Нацагентство очолив Сергій Євтушенко. У 2006 році він був членом політради партії "Пора" Каськіва, балотувався до парламенту за списком блоку "Пора-ПРП", - йдеться у статті.

"З 2010 року Євтушенко працював заступником Каськіва в Держінвестпроекті, був головою координаційної ради найскандальнішого національного проекту "LNG термінал", інвестором для якого Каськів примудрився знайти "лижного інструктора" з Іспанії", - констатують автори.

Економічна правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: