Росія припинила навіть повідомляти Україні про вміст "гумконвоїв"

Вівторок, 17 березня 2015, 15:39

Російська сторона не надала інформацію про вміст вантажу так званих "гуманітарних конвоїв", переміщених 13 та 15 березня в Україну без офіційної згоди українського уряду та всупереч усталеній міжнародній практиці.

Про це у вівторок на брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс, передає "Укрінформ".

"На відміну від попередніх разів російська сторона навіть не надала інформацію про вміст вантажу, час та місце перетину державного кордону. Лише день у день інформувала про факт підготовки до відправлення "гуманітарного вантажу", - зазначив Перебийніс.

Таке брутальне порушення не дозволило групі представників прикордонних та митних органів України здійснити передбачені законодавством України контрольні процедури оформлення згаданого "гуманітарного вантажу", - наголосив він.

Перебийніс відзначив, що МЗС України надіслало російській стороні дипломатичну ноту, в якій заявило вкотре "рішучий протест у зв'язку з черговим вчиненням російською стороною неправомірних міжнародно-правових діянь проти суверенітету України".

У ноті також вказано на факт перевезення значною кількістю автомобілів вантажу негуманітарного характеру, а саме - паливно-мастильних матеріалів.

"Крім цього, російській стороні висунуто вимогу направляти гуманітарні вантажі легальним чином через контрольовані компетентними органами України пункти пропуску на державному кордоні у Луганській та Харківській областях", - підкреслив дипломат.

Як відомо, Росія анонсувала чергові "гумконвої" на 19 і 26 березня.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: