Найєм подав заяву в міліцію через застосування сили в "Укрнафті"

Понеділок, 23 березня 2015, 08:43

Депутат від "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм написав заяву в міліцію щодо застосування до нього сили для недопуску в будівлю компанії "Укрнафта".

Про це він повідомив у Facebook під ранок у понеділок, після інциденту з охороною в "Укрнафті" й розмови з головою Дніпропетровської ОДА, олігархом Ігорем Коломойським там.

"Мене справді не пустили всередину будівлі попри положення закону про статус народного депутата, яке дозволяє члену парламенту безперешкодно входити на територію будь-якого підприємства, незалежно від форми власності й підпорядкування", - повідомив Найєм.

"Побиття до півсмерті не було. Але при спробі увійти в будівлю до мене справді застосували силу. Написав заяву в міліцію, вказавши, що все це відбувалося в присутності керівництва "Укрнафти", - написав депутат.

Він зазначив, що без камер поговорити з Коломойським "практично не вдалося", оскільки в того виникла раптова зустріч.

"Домовилися зустрітися іншим разом, після чого я повернувся назад під "Укрнафту", - уточнив Найєм.

За офіційним даними, у будівлі компанії перебувають співробітники охоронної компанії, співзасновником якої є сама "Укрнафта", зазначив він.

За даними Найєма, "ця компанія отримала ліцензію на надання подібних послуг зовсім нещодавно, і в її співробітників немає права на носіння автоматичної вогнепальної зброї".

Депутат дивується, яким чином "у центрі столиці пересуваються бронемашини без розпізнавальних і номерних знаків" і чому співробітники охоронної фірми озброєні бойовою вогнепальною зброєю.

"Від кого захищається компанія, 50+1% якої належить державі? І чому її захищає не держава, а приватні охоронні фірми?", - цікавиться також Найєм.

Депутат планує спрямувати запити на ці теми в "Укрнафту", СБУ, Генпрокуратуру й МВС.

Найєм наголошує, що "зведення барикад" у будівлі "Укрнафти" співало з ухваленням закону про акціонерні товариства. Він пояснює: якщо закон набуде чинності, у держави з'явиться реальна можливість змінити лояльне до Коломойського керівництво "Укрнафти" на керівництво, більш лояльне до держави.

Як відомо, минулого четверга в "Укртранснафті" відсторонили голову наглядової ради Олександра Лазорка, після чого той забарикадувався, а "розбиратися" в державну компанію приїхав губернатор-олігарх Коломойський, який назвав зміну керівництва рейдерством.

У неділю він сказав, що в "Укрнафту" приїхав, аби запобігти рейдерському захопленню.

Втрати бюджету внаслідок неплатежів компанії "Укрнафта" складають 6 мільярдів гривень.powered by lun.ua