25.06

Банківський форум

Приводом для арешту Фірташа в 2014 році стала покупка в Louis Vuitton - ЗМІ

Понеділок, 23 березня 2015, 11:23

Приводом для арешту українського бізнесмена Дмитра Фірташа в Австрії у квітні 2014 стала підозра у відмиванні грошей при покупці товарів в Louis Vuitton.

Про це написало австрійське видання Format.at, яке цитує "Інтерфакс-Україна".

"Це сталося з Дмитром Фірташем, коли він мав намір заплатити за покупки в елітному магазині Louis Vuitton в "Золотому кварталі" Відня. Вартість сумок, спідниць та ювелірних прикрас становила EUR75,51 тис. - помірна сума як для пана Фірташа, наголошується в матеріалі видання.

"Проте чек в Louis Vuitton спричинив низку подій. Чому? Тому що пан Фірташ зробив безготівковий платіж і BAWAG-PSK (австрійський банк, що обслуговує Louis Vuitton) повідомив про нього в поліцію через підозри у відмиванні грошей".
 
За даними Format.at, Фірташ спробував розрахуватися за покупки карткою своєї компанії Scythian Consulting, що і було розцінено BAWAG як спроба у відмиванні грошей.

"До звинувачення BAWAG пан Фірташ не знав, що він та інші клієнти Vuitton з Росії та України виявляються в списку спостереження ФБР, чий вплив доходить навіть до Австрії. Будучи банком з американськими власниками, BAWAG підтримує хороші зв'язки з аташе з правових питань американського посольства у Відні. Ідея спостереження за розкішними магазинами, такими як Louis Vuitton, народилася саме там, в іноземному офісі ФБР", - йдеться в матеріалі Format.at.

Автори статті стверджують, що звинувачення Фірташу в дачі хабара індійським чиновникам були висунуті США пізніше і належним чином не обґрунтовані. За даними Format.at, звинувачення BAWAG також не знайшли вагомих підтверджень.

"Засідання з питання екстрадиції (у Вищому земельному суді Відня) заплановано на 30 квітня 2015... Шанси, що Дмитро Фірташ буде виправданий, дуже високі", - резюмують австрійські журналісти.

Як відомо, голова ради групи компаній Group DF Фірташ був арештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом ФБР. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не залишати Австрію.

Влада США висунула звинувачення в дачі хабара шести іноземцям, у тому числі Фірташу, у справі про підкуп індійських чиновників для отримання дозволу на видобуток корисних копалин. За інформацією Мін'юсту США, обвинувачені намагалися дати хабар у розмірі $18,5 млн, сподіваючись отримати $ 500 млн прибутку від продажу титану, видобутого в індійському штаті Андхра-Прадеш.

У свою чергу, Фірташ заявив, що відкрите проти нього в США кримінальне провадження сфабриковане і носить політичний підтекст.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: