На виборах у Франції перемогла партія Саркозі - екзітполи

Неділя, 29 березня 2015, 23:38

Згідно з екзит-полами, у другому турі місцевих виборів у Франції перемогли правоцентристи на чолі з "Союзом за народний рух" екс-президента Франції Ніколя Саркозі.

Як повідомляє Русская служба Би-Би-Си, за попередніми оцінками, партії Саркозі вдалося перемогти в більш ніж у 60 місцевих радах (до цих виборів "Союз" контролював 41 раду). Правляча Соціалістична партія поступилася свої позиції приблизно у 30 радах.

Ультраправий "Національний фронт" Марін Ле Пен також зміцнив свої позиції, однак поки неясно, чи вдасться йому повністю взяти під контроль хоча б один з місцевих рад.

У першому турі ультраправі набрали 24,5%. Це, як вважають у Франції, підтверджує успіх стратегії Марін Ле Пен, яка прагне зміцнити місцеві партійні структури і приструнити відвертих расистів серед членів партії.

Прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс визнав, що соціалісти виступили вкрай невдало, і назвав зростання популярності "Національного фронту" ознакою "фундаментальних змін у французькому політичному ландшафті".

Результати голосування на цих виборах вважають певним індикатором настроїв французів, яким у 2017 році належить вибирати нового президента.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування