25.06

Банківський форум

В Україні з'являться платні дороги і зникне монополія "Укравтодору"

Вівторок, 31 березня 2015, 17:05

Уряд веде переговори з інвесторами щодо побудови платних сучасних доріг і готується до реорганізації "Укравтодору".

Про це на засіданні уряду розповів міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

За його словами, "іноземні інвестори готові уже зараз будувати" сучасні дороги, якщо вони будуть концесійними чи платними.

Міністр пояснив, що на першому етапі на баланс місцевої влади передадуть не лише дороги територіального та місцевого значення, а й засоби їхнього обслуговування.

"Укравтодор" припинить своє існування в тому вигляді, в якому він є зараз… Ми передамо місцевій владі не лише територіальні та місцеві дороги, а й гроші та експлуатаційні потужності, тобто техніку для обслуговування", - розповів міністр.

"Уряд децентралізує дорожнє господарство і експлуатаційні потужності, тобто "Укравтодор". У місцевої влади з'явиться всі ресурси для вирішення будь-яких питань місцевих доріг", - додав він.

Крім того, "Укравтодору" залишиться тільки замовником побудови доріг.

Побудову доріг та контроль над якість цієї побудови виконуватимуть приватні компанії, "які змагатимуться, щоб отримати замовлення".

Пивоварський нагадав, що Кабмін уже виділив на ремонт доріг 1 мільярд гривень, та окремо 700 мільйонів на Прикарпаття та Закарпаття.

При цьому Пивоварський пообіцяв, що уряд більше не буде перенаправляти збори, які платять українці для ремонту доріг, на інші потреби.

"Мова не йде про нові збори, а про новий підхід до адміністрування коштів, що уже збираються", - заявив Пивоварський.

Він заявив, що Україна переорієнтується на будівництво цементно-бетонних доріг, які довше служать і більшість складових для яких є в Україні.

"Ми запровадимо практику концесійних та платних доріг. Я спілкувався з іноземними компаніями: вони готові будувати в Україні європейські дороги навіть сьогодні", - запевнив міністр.

Він обіцяє, що українці зможуть обрати: їхати новою швидкісною, але платною дорогою, чи скористатись альтернативною безплатною.

Кабмін має на засіданні у вівторок затвердити умови концесійного конкурсу на будівництво нової дороги Львів-Краковець (кордон із Польщею).

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розповів, що уряду вдалось домовитись із головою Світового банку щодо кредиту у 800 мільйонів доларів на ремонт та будівництво доріг.

Також він нагадав, що Польща виділить Україні 100 мільйонів доларів "довгого кредиту" на дороги.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: