Шокін звинувачує Махніцького у затягуванні розслідувань щодо Євромайдану

Вівторок, 31 березня 2015, 19:01

Генеральний прокурор України Віктор Шокін розкритикував колишнього в.о. генерального прокурора Олега Махніцького в частині розслідування злочинів на Евромайдані.

Про це Шокін заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", коментуючи заяву Міжнародної дорадчої групи про відсутність прогресу в розслідуванні злочинів на Майдані Незалежності в Києві в 2013-2014 років.

"На мій погляд, були всі передумови робити кроки більш рішуче ... Кроків, які спочатку робив Махніцький (колишній в.о. генерального прокурора України Олег Махніцький - ред.). Я не знаю і, чесно кажучи, не бачу. З того, що я подивився у справах, що мені доповідали, при Махніцькому не було взагалі ніякого прогресу", - сказав Шокін.

За його словами, подібного роду злочину легше розслідувати одразу, по "гарячих слідах", а не після значного періоду часу. "Збирати докази відразу - це одне, а через півроку-рік - це інше. Необхідно втрачене відновлювати або знаходити ... Були моменти, які лежали на поверхні. Чому їх не використали - не можу сказати", - пояснив генпрокурор.

Він звернули увагу на те, що процесуальне керівництво здійснюють органи прокуратури, але вина у зволіканні розслідування або неповноту слідчих дій лежить і на прокуратуру, і на міліції.

При цьому Шокін заявив, що його попередник на посаді генпрокурора Віталій Ярема зробив досить багато для розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

"Ярема зробив, на мій погляд, досить багато в цьому напрямку. Може бути, він просто не встиг, тому що дійсно величезні обсяги матеріалів", - сказав він.powered by lun.ua