Путін скасував заборону на постачання Ірану зенітних комплексів С-300

Понеділок, 13 квітня 2015, 15:46

Росія скасовує заборону на постачання зенітно-ракетних комплексів С-300 в Іран.

Відповідний указ, який дозволить передати Ірану ЗРК С-300, підписав 13 квітня президент РФ Володимир Путін.

Як повідомляє прес-служба Кремля, документ вносить зміни до указу про заходи щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН №1929 від 9 червня 2010 року.

"Указ знімає заборону на транзитне переміщення зенітних ракетних систем С-300 через територію РФ (у т.ч. повітряним транспортом), вивезення з території Російської Федерації до Ісламської Республіки Іран, а також передачу Ірану поза межами РФ з використанням морських і повітряних суден під Державним прапором РФ", - вказано у документі. 

Згодом Інтерфакс з посиланням на джерело в одній зі структур, що займається питаннями військово-технічного співробітництва, повідомив: Росія зможе поставити Ірану системи протиповітряної оборони С-300 через кілька місяців, якщо йдеться про зняті з виробництва, але наявні у Збройних силах РФ моделях С-300 ПМУ1. 

Однак реалізація контракту може зайняти близько півтора років, якщо це буде більш досконала ЗРС, зокрема, С-300ВМ ("Антей-2500"), йдеться у повідомленні.

Як відомо, 2 квітня країни "шістки" (5 постійних членів Радбезу ООН і Німеччина) домовилися з Іраном про умови майбутньої угоди щодо іранської ядерної програми. Серед домовленостей значиться зняття з Ірану односторонніх економічних санкцій ЄС і США.

Також повідомлялося, що Росія може відновити виконання контракту на поставку Ірану зенітно-ракетних систем С-300 в разі зняття Радою Безпеки ООН збройних санкцій з Тегерана.

За підписаним у 2007 році контрактом Росія мала намір поставити Ірану 6 дивізіонів ЗРС С-300 на  800 млн. доларів. Після введених у 2010 році санкцій проти Ірану російсько-іранський контракт був припинений.

Після цього Іран подав до третейського суду Женеви позов до "Рособоронекспорту" на 4  млрд. доларів. Росія запропонувала піти на мирову, пообіцявши нові поставки ЗРК "Тор-М1Е". Проте Тегеран цю пропозицію відкинув. 

Росія пропонувала Ірану поставку системи ППО "Антей-2500" замість С-300, проте Тегеран наполіг на виконанні першого контракту, який було анульовано. 

Українська правдаpowered by lun.ua