"Нафтогаз" відкинув умови "Укрнафти" і наполягає на виплаті дивідендів

Середа, 15 квітня 2015, 12:06

"Нафтогаз" відхилив заяву "Укрнафти" про зарахування, якою компанія списувала власні зобов'язання виплатити в держбюджет дивіденди на 1,8 мільярда гривень.

Про це сказано у довідці стосовно правомірності такої заяви, яка є у розпорядженні "Української правди".

Цю заяву в.о. голови правління "Укрнафти" Олексій Кущ, який представляє інтереси групи "Приват" олігарха Ігоря Коломойського, надіслав "Нафтогазу" 10 квітня. У ній він аргументував, що сам "Нафтогаз" винен компанії 2,6 мільярда гривень за газ, вилучений у неї у 2008 році.

У зв'язку з цим "Укрнафта" у одноосібному порядку оголосила взаємозарахунок, списавши власні зобов'язання з виплати дивідендів і скоротивши вимогу сплати боргу збоку "Нафтогазу" з 2,6 млрд до 887 млн гривень.

У нинішньому документі "Нафтогаз" визнає, що у 2008 році з підземних газосховищ дійсно був вилучений і спожитий населенням "газ невизначеного власника".

Тим не менше, "Нафтогаз" наполягає, що взаємозарахунок тут неможливий, оскільки цей газ перебував на зберіганні "Укртрансгазу", а отже "Нафтогаз" "не є боржником у вказаному зобов'язанні".

Крім того, "Нафтогаз" додав, що "Укрнафта" повинна сплатити дивіденди не йому, а у державний бюджет, тому зобов'язання між компаніями не можуть вважатися однорідними.

Як відомо, термін виплати "Укрнафтою" дивідендів у держбюджет за 2011, 2012 і 2013 роки сплив 10 квітня.

На початку березня Коломойський особисто заявляв, що "Укрнафта" не виплачуватиме дивіденди через борг "Нафтогаза" за вилучений газ.

Частка держави в "Укрнафті" становить 50% + одна акція, частка структур Коломойського – близько 42%.

Українська правдаpowered by lun.ua