Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Третина українців за продовження АТО, ще третина - за особливий статус

Четвер, 2 квітня 2015, 16:53

Відносна більшість опитаних, але менше половини українців переконані в необхідності надання летальної зброї.

Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 6 по 12 березня  2015 року.

Так 42,4% переконані у необхідності надання Україні летальної зброї західними державами. Третина респондентів - 34,6% - вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту.

11,2% опитаних вважають, що надання такої зброї принципово не змінить ситуацію, а 11,7% – вагалися з відповіддю.

Ставлення до цього питання має виразну регіональну відмінність. Підтримують надання летальної зброї Україні абсолютна більшість опитаних у Західному (66,8%) та Центральному (51,2%) регіонах. Вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту відносна більшість респондентів у Південному (42,3%) та Східному (49,5%) регіонах, а також абсолютна більшість опитаних на Донбасі (61,2%).

Невизначеною є й громадська думка щодо подальших дій по врегулювання конфлікту: 32,8% опитаних вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями, 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 17,9% підтримують відокремлення цих територій від України.

Водночас, відносна більшість респондентів (47,9%) підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та територіями ДНР і ЛНР (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями.

Не підтримують такої ідеї 33,3% опитаних. Цю ідею підтримують абсолютна більшість опитаних на Заході (74,7%) і в Центрі України (53,7%), і не підтримують абсолютна більшість опитаних на Сході (50,1%) і Донбасі (52,8%). Ставлення до цієї ідеї на Півдні України не є однозначним.

Було опитано 2009  респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: