25.06

Банківський форум

Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за військові злочини

Четвер, 23 квітня 2015, 22:16

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень".

Про це повідомила прес-служба глави держави.

З метою забезпечення невідворотності покарання Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 4261, в якій визначається відповідальність за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.

Так, умисне вчинення дій, які виходять за межі наданих прав і повноважень, крім передбачених частиною другою цієї статті, якщо ці дії заподіяли істотну шкоду, караються обмеженням волі на термін від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

Застосування нестатутних заходів, насильства щодо підлеглого або перевищення дисциплінарної влади - позбавленням волі на термін від 3 до 7 років.

Діяння, вчинені із застосуванням зброї, а також діяння, передбачені частинами 1 і 2 цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - позбавленням волі на термін від 5 до 9 років.

Вищезазначені дії, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, караються позбавленням волі на термін від 7 до 10 років. Якщо ж злочини здійснені в умовах воєнного стану чи бойовій обстановці, визначається позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: