Фірташ каже, що зустрічався з Порошенком і Кличком для боротьби з Тимошенко

Четвер, 30 квітня 2015, 17:42

Олігарх Дмитро Фірташ підтвердив факт зустрічі з Петром Порошенком і Віталієм Кличком у Відні навесні 2014 року і заявив, що ініціював її для протистояння Юлії Тимошенко.

Про це він заявив на судовому засіданні у Відні, на якому розглядається запит на його екстрадицію в США за звинуваченням у корупції, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Головне, що ми отримали (від зустрічі – ред.) те, що хотіли: Порошенко – президент, Кличко став мером", – сказав Фірташ.

Він не захотів розповідати про інші деталі зустрічі, заявивши, що вони є конфіденційними.

Олігарх додав, що давно є противником Тимошенко, вважаючи, що їй потрібна тільки влада, а це шкодить країні.

Як відомо, раніше Петро Порошенко підтвердив, що разом з Віталієм Кличком зустрічався з Фірташем у Відні в день народження брата нинішнього мера Києва – Володимира Кличка 25 березня 2014 року. Він запевнив, що це була лише друга зустріч з Фірташем у його житті – перша була в 2006 році.

У той же час, за даними джерел УП, була ще як мінімум одна зустріч олігарха з кандидатами – в лютому 2014 року. Повідомляється, що на них також був присутній Сергій Льовочкін і "ударівець" Віталій Ковальчук.

29 березня Кличко зняв свою кандидатуру з президентських виборів на користь Порошенка.

У свою чергу сам Кличко днями в інтерв'ю американському виданню Foreign Policy назвав розмови про зв'язки з Фірташем брехнею і запевнив, що їздив до Відня лише на день народження брата.

Як відомо, лінію захисту на цьому суді Фірташ і його адвокати будують на нібито політичних мотивах його переслідування з боку США. Олігарх наполягає, що ще з 2012 року підтримував Кличка, а також що нібито зробив багато для відсторонення Януковича від влади. За його словами, підтримка Кличка нібито не сподобалося американцям і вони почали його політичне переслідування.

У свою чергу США звинувачує Фірташа у підкупі індійських чиновників з метою отримання дозволу на видобуток титану в цій країні.powered by lun.ua