Яценюк і Аваков розповіли, які зміни готують у МВС

Субота, 4 квітня 2015, 10:16

На позачерговому засіданні уряду 4 квітня планується розглянути блок питань, пов'язаних з діяльністю МВС. 

Про це заявив глава уряду Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання Кабміну.

Зокрема, планується розглянути закон про національну поліцію та два закони, які регулюватимуть діяльність МВС і "нову європейську якість правоохоронної системи країни". 

Також, за словами Яценюка, планується розглянути закон про встановлення для слідчих з особливо важливих справ МВС зарплат у розмірі 30 тис. грн. "для кожного з тих, хто розслідує найбільш складні та резонансні справи". 

"З одного боку це дасть можливість слідчим - ефективно працювати, нам - розкрити ці справи і побороти корупцію у системі внутрішніх справ", - додав Яценюк.

Окрім того уряд планує розглянути внесення змін до кримінально-процесуального законодавства, "щоб корупціонери не виходили під заставу".

"Ми будемо пропонувати парламенту розглянути питання про підвищення розміру застави - 10-кратний розмір застави від обсягів нанесених збитків, по  окремих категоріях злочинів застави не буде взагалі", - заявив Яценюк. 

У свою чергу глава МВС Арсен Аваков уточнив, що до розгляду планується пакет законопроектів, розроблених на базі стратегічних реформ, які  затвердив уряд у листопаді 2014 року.

"Тоді ми затвердили стратегію реформування органів МВС. Сьогодні ми пропонуємо до розгляду  законопроекти про органи внутрішніх справ, про національну поліцію, про особливості оплати праці окремих категорій працівників органів внутрішніх справ, про сервісні послуги та сервісні центри органів МВС та про вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Також Аваков висловив сподівання, що Верховна Рада прийме пакет законопроектів, необхідних для реформування МВС, і вони набудуть чинності з 1 червня 2015 року.

За його словами, такий поспіх з ухваленням законопроектів, які регулюють реформу МВС України, зумовлено тим, "щоб могла працювати національна поліція з першого свого ешелону реформованого, який ми створюємо, - це патрульна служба".

Як зазначила перший заступник глави МВС  Ека Згуладзе, при прийнятті на службу у національну поліцію планується запровадження змішаного контрактного підходу.

"Перші вступники отримають контракт на 2 роки, після яких оцінюватиметься їхня робота. За бажання і при гарній оцінці вони продовжують службу вже з безстроковим контрактом", - повідомила Згуладзе.

Також планується передбачити введення контракту для начальника національної поліції на 5 років, "щоб не збігалося з політичним циклом в країні".

Для начальників територіальних органів вводиться контракт терміном на 4 роки, "щоб не збігалося вже з циклом служби в національній поліції".

"Це все робить службу поліції об'єктивною і незалежною від політичних процесів", - заявила Згуладзе.

При цьому наймання на службу і просування по службі здійснюватиметься новим органом - поліцейською комісією.

Українська правда, Укрінформ

powered by lun.ua