Порошенко порівняв дії Гітлера і Путіна і закликав не ігнорувати уроки минулого

Середа, 13 травня 2015, 14:47

Петро Порошенко вважає, що між діями нацистської Німеччини напередодні Другої світової війни і нинішніми діями Росії є очевидні і тривожні паралелі.

Про це він написав у своїй колонці для видання EUObserver.

"Аншлюс Австрії Німеччиною у березні 1938 року та анексія українського Криму Росією у березні 2014 до болю схожі. Нацистська окупація Судетів під приводом захисту етнічних німців, які жили в Чехословаччині, та російське вторгнення на східну Україну – це тривожна аналогія", – написав він.

Порошенко додав, що через це відчуває "страшне і тривожне дежа в’ю".

"Нам слід припинити ігнорувати уроки минулого, доки не стало надто пізно", – закликав він.

Президент також нагадав, що у цьому році Україна вперше відмовилася від радянської традиції військових парадів до Дня перемоги, приєднавшись натомість до європейської традиції вшанування жертв, полеглих у Другій світовій війні.

"День перемоги у Європі має нагадувати живим про горе, яке спричиняє війна, а не об'єднувати суспільство проти примарного зовнішнього ворога", – вважає він.

Також Порошенко додав, що "цього року ми почали розповідати світу правдиву історію українського народу, який опинився між Сталіном і Гітлером".

У своїй статті він також згадав Голокост, примусове виселення кримських татар, а також участь українців у арміях СРСР, країн коаліції, а також у визвольних рухах (маючи на увазі, очевидно, воїнів УПА).

Українська правда

powered by lun.ua