Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

В ОБСЄ побоюються, що декомунізація обмежить свободу висловлювань

Понеділок, 18 травня 2015, 19:47

Організація з безпеки і співробітництва в Європі вважає, що заборона пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного режимів обмежує свободу висловлювань засобів масової інформації.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОБСЄ з посиланням на слова представника організації з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович.

Повідомляється, що після ухвалення Верховною Радою закону "Про засудження комуністичних і нацистських тоталітарних режимів в Україні та про заборону пропаганди своїх символів" Міятович звернулася до президента Петра Порошенка з проханням ретельно розглянути закон до його затвердження.

"У той час як я повністю поважаю часто чутливий і болючий характер історичної дискусії та її вплив на суспільство... (прийняття закону) може легко призвести до придушення політичних, провокаційних і критичних висловлювань, особливо в засобах масової інформації", - сказано в повідомленні.

У ньому наголошується, що закон передбачає кримінальну відповідальність за публічне заперечення діяльності цих режимів і забороняє всі пов'язані з ними символи, за винятком освітніх або наукових цілей.

Порушення закону карається можливим припинення діяльності ЗМІ і тюремним ув'язненням протягом 5-10 років.

Як відомо, 15 травня Порошенко підписав закон, яким передбачається заборона пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їх символіки в Україні.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його вчинення організованою групою або з використанням ЗМІ - позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

При цьому така заборона не поширюється на використання символіки тоталітарних режимів в експозиціях музеїв, тематичних виставках, матеріалах освітнього і наукового характеру.

Пропаганда тоталітарного режиму або його символіки, відповідно до закону, є підставою для відмови в реєстрації або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об'єднання громадян, а також друкованого ЗМІ.

Українські новини

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: