Саакашвілі, Шустер і Катеринчук хочуть відкрити в Україні американський університет

1135 переглядів
Вівторок, 26 травня 2015, 16:39

Екс-президент Грузії Міхаїл Саакашвілі разом із Миколою Катеринчуком та Савіком Шустером засновують приватний Американський університет України.

Інформаційний меморандум про створення Американського університету України, зроблений компанією Ernst & Young, має в своєму розпорядженні "Українська правда".

Згідно з документом Ernst & Young, оскільки в Україні склалися сприятливі умови для розвитку освітнього проекту, прийнято рішення про відкриття приватного університету, яким відповідатиме американській системі освіти.

Бакалаврські і магістерські програми в ньому будуть розроблені у відповідності до американської системи освіти.

Планується, що викладати в університету будуть професори видатних вищих учбових закладів США і Європи.

Планується, що університет базуватиметься в Києві, а перші студенти з'являться в університеті вже у вересні 2016 року. Мовою навчання має буде англійська.

Планується запровадження кількох факультетів: факультет технологій, факультет бізнесу, факультет мистецтва комунікації і медіа та факультет державного управління.

клікніть для збільшення 

Саакашвілі названий у презентації як основний контриб'ютор факультету держуправління. Основним контриб'ютором факультету мистецтва комунікації і медіа має стати Савік Шустер.

Планується, що президентом буде призначено колишнього члена грузинського уряду часів Саакашвілі, екс-міністр економіки Георгій Арвеладзе. Віце-президентом має бути Арчіл Мамателашвілі, а колишня співробітник українського дипкорпусу Наталія Фахрієва – керівником напрямку зв’язків і взаємодії.

Серед контриб'юторів крім Саакашвілі і Шустера також вказані французький політичний журналіст Рафаель Глюксман, ректор аграрного університету Грузії Лаша Готкідзе, один із засновників студії Савіка Шустера і екс-міністр транспорту і зв’язку Павло Елізаров, голова європейської партії Микола Катеринчук.

 

Загальна сума необхідних інвестицій для створення Американського університету Україна оцінюється у 28,2 мільйони доларів.

 

Інформацію про плани заснувати такий університет "Українській правді" підтвердив Микола Катеринчук.

"Я вхожу в коло його засновників. До кола засновників входять Міхаїл Саакашвілі, Георгій Авеладзе, Савік Шустер і я. Це ідея Міхаїла Саакашвілі, проект підтримується державним департаментом США", - сказав Катеринчук.

Він додав, що на початку червня відбудеться офіційна презентація проекту.

Українська правдаpowered by lun.ua