Обмін полоненими практично заморожений, маємо право пред'явити претензії Медведчуку – Рубан

Четвер, 28 травня 2015, 04:38

Обмін полоненими, який наприкінці минулого і на початку цього року відбувався дуже активно, практично припинений.

Про це заявив керівник Центру звільнення полонених громадської організації "Офіцерський корпус" Володимир Рубан, передає Радіо Свобода.

За його словами, в "ДНР" і "ЛНР" перебувають близько 400 полонених.

"Постійно ми бачимо кілька десятків людей, з якими ми зідзвонюємося, знаємо їх місце розташування і можемо домагатися їхнього звільнення найближчим часом", - заявив Рубан.

Він також зазначив, що за його даними, військовополонених періодично вивозять в Російську Федерацію - в першу чергу, для допитів старшого офіцерського складу. Є й непідтверджені чутки про те, що полонених вивозять в республіки Кавказу.

Рубан додав, що через вільний кордон з РФ полонених можуть перемістити в будь-який час.

"Тому встановити точну кількість полонених на території, де відкрито кордон, практично неможливо", - повідомив він.

Крім того, Рубан заявив, що якщо полонені представляють інтерес в політичному плані, їх можуть судити як терористів, використовувати для показових акцій. Якщо вони представляють цінність як джерело військової інформації з підготовки ЗСУ, їх допитують для отримання інформації.

Він зазначив, що на сьогоднішній день в полоні у сепаратистів перебуває офіцери навіть у званні підполковника.

Згідно з даними Рубана, полонених часто перевозять - наприклад, щоб використовувати для будівництва або розбирання завалів, для ремонту підбитої і поламаної важкої техніки.

При цьому деякі військовополонені не бажають повертатися на територію України, оскільки побоюються кримінальних звинувачень у зраді чи в допомозі терористам і сепаратистам.

"Я знаю про один такий випадок у Кіровограді: двом військовополоненим, яких я звільнив і привіз, СБУ України пред'явила звинувачення у допомозі сепаратистам в Горлівці і тримає їх під вартою", - підкреслив Рубан.

Він також заявив, що розчарований роботою Віктора Медведчука в якості представника України з гуманітарних питань у тристоронній контактній групі.

"Раніше мені здавалося, що навіть не як патріот, а як людина Медведчук сприятиме звільненню полонених, адже ми знаємо про його родинні зв'язки з Володимиром Путіним, вони куми, Путін хрестив його дітей", - сказав Рубан.

"Насправді ж цей процес настільки затягнувся, що ми маємо право пред'явити претензії щодо умисного затягування цього процесу", - вважає він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування