"ГАЗПРОМ" ВИМАГАТИМЕ З "НАФТОГАЗУ" $8 МІЛЬЯРДІВ "ШТРАФУ"

Четвер, 28 травня 2015, 17:50

Російський "Газпром" подасть в арбітраж позов до "Нафтогазу" щодо стягнення штрафів за недобір газу у 2014 році.

Про це заявив глава російського монополіста Олексій Міллер, передає "Інтерфакс-Україна".

Сума штрафу, яку вимагатиме стягнути "Газпром" – 8 мільярдів доларів.

"Газпром" у четвер пред'явить "Нафтогазу України" і направить в Стокгольмський арбітраж претензії про стягнення $8,197 млрд за газ, невибраний українською компанією за умовами take-or-pay ("бери або плати").

За його словами, "Нафтогаз" недобрав 29,477 млрд кубометрів газу.

"Є домовленість, що "Газпром" з 1 листопада 2014 року протягом п'яти місяців не пред'являє штрафи до України в рамках умови "бери або плати". Однак є період з 1 січня 2014 року до 31 жовтня 2014 року, відповідно до контракту "Газпром" повинен і пред'являє Україні штрафні санкції... Ця сума становить 8 мільярдів 197 мільйонів доларів", - цитує Міллера "РИА Новости".

"Відповідне подання на адресу "Нафтогазу України" у четвер буде направлено, таке подання буде направлене і в Стокгольмський арбітраж", — сказав Міллер.

Міллер також заявив, що "Нафтогаз" винен Росії близько 200 мільйонів доларів за газ, який РФ поставила на захоплені частини Донбасу. "Газпром" оцінював ці поставки в 555 млн кубометрів.

Україна відмовляється платити за постачання газу на неконтрольовані частини Донбасу, бо "Газпром" з нею ці поставки не погоджував.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування