Провал проекту "Новоросія" найбільша перемога року – Порошенко

П'ятниця, 29 травня 2015, 02:33

Президент заявляє, що проект "Новоросія", який мав охопити дев’ять областей України, провалився, і називає це найбільшою перемогою за свій перший рік президентства.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента України.

"Бажання Російської Федерації було аж ніяк не окупувати Донецьк чи Луганськ. Всі ми знаємо, що ключовий план, який стояв на першому етапі, – це створення "Новоросії". Дев’ять областей України – Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська і Крим – мали бути відсічені. Половина країни, більше половини промислового потенціалу мали бути відсічені і там мав бути створений заповідник "руського миру" – "Новоросія", саме так вони назвали цей проект", – сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, для реалізації цього проекту передбачався "вибух протестів" у всіх цих областях, введення провокаторів і російських військ і знищення країни. "Зараз ми чітко розуміємо, який був план – знищення України. І з чим я хочу привітати, що є очевидним досягненням всіх українців і всієї України, – в цьому місяці було офіційно проголошено, що проект "Новоросія" зазнав краху, не відбувся", – сказав Президент.

"Ллють крокодилові сльози, що народ України їх не підтримав. Що втратили всі шанси, щоб забезпечити цей вибух, і проект "Новоросія" можна вважати закритим. І ми вимушені визнати, що і Донецьк, і Луганськ з політичних, економічних, соціальних, безпекових, державницьких, геополітичних та інших аргументів може існувати лише в рамках єдиної незалежної суверенної держави Україна", – сказав Президент.

Глава держави також зазначив, що за останній рік мовне питання із такого, що розколювало державу, перетворилось на те, що об’єднує. За словами Президента, російськомовні громадяни України у зоні АТО "з російською мовою на устах вмирають за Україну, боронячи свої міста, своїх дітей, батьків, свою землю".

Президент також зазначив, що зараз Росія змінила тактику і замість того, щоб витрачати гроші на підтримку бойовиків на Сході, направила їх всередину країни, щоб дестабілізувати ситуацію, щоб, скориставшись демократією, активізувати антиурядові, антидержавні рухи, посіяти настрої, що "все пропало". "Вони в черговий раз переконаються в тому, що їх придумані у Кремлі сценарії не спрацюють", – заявив Петро Порошенко.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News

Усі новини...