Пенсійна реформа дозволить українцям наслідувати пенсії померлих родичів

314 переглядів
Середа, 6 травня 2015, 01:03

В уряді України розповіли деякі деталі майбутньої пенсійної реформи.

За словами чиновників, накопичувальна система, яка стане обов'язковою для всіх громадян молодше 35 років, почне працювати через два роки, йдеться в сюжеті ТСН.

"Після введення накопичувальної пенсійної системи, держава, саме держава гарантує контроль і безпеку зберігання коштів накопичувальної системи", - підкреслив міністр соціальної політики Павло Розенко.

На першому етапі реформа торкнеться 6 млн українців. Щомісяця на їх особистий пенсійний рахунок буде падати певна сума. Спочатку вона складе 2% від зарплати. Далі кожен рік відсоток зростатиме, поки в 2022 році не досягне 7%.

При цьому загальна сума соціальних відрахувань від працівника і роботодавця не зміниться, а буде розподілена на різні рахунки, оскільки реформа передбачає і утримання пенсіонерів за традиційною солідарною системою.

"Все накопичені пенсійні активи, які будуть на персональному рахунку людини, яка, на жаль, помре до того, як вона зможе ними скористатися - вони ще будуть успадковуватися", - заявив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua