РФ дала годину на вивчення української та кримськотатарської у школах Криму

Неділя, 21 червня 2015, 22:59

У анексованому Криму на вивчення державних української та кримськотатарської мов у школах передбачені одна-дві години на тиждень.

Про це повідомляють  "Новости Крыма" з посиланням на першого заступника міністра освіти, науки та молоді в російському уряді Криму Наталю Журбу.

"У цьому навчальному плані, який нам надіслало федеральне міністерство освіти, виділено лише одну-дві години, які можна розподілити на вивчення кримськотатарської або української мови", – зазначила вона. 

За словами Журби, введення обов'язкового вивчення в освітніх закладах Криму одної чи двох державних мов, крім російської, можливе лише за рахунок розподілу годин, відведених на вивчення російської мови.

За словами чиновниці, це неприпустимо, тому що учням недостатньо виділених годин російської мови для успішної підготовки до здачі Єдиного державного іспиту.

Як відомо, у  Криму за "Конституцією Республіки Крим" (ст. 10) декларуються три державні мови – кримськотатарська, російська, українська мови.

Керівник управління з питань освіти кримськотатарською мовою Меджлісу кримськотатарського народу Еміне Авамілева заявила, що кримських татар позбавляють можливості вчити рідну мову на півострові.

Громадські активісти заявляли, що після анексії Криму у школах спостерігається нерівномірний розподіл годин на вивчення державних мов: російській мові виділяється 5, а за шестиденної системи навчання – 6 годин на тиждень, кримськотатарська й українська мови викладаються як факультатив або взагалі не вивчаються.

Крим. Реалії

powered by lun.ua