Питання врегулювання грецького боргу може бути вирішено в середу - Туск

Вівторок, 23 червня 2015, 05:50

Останні години показали, що всі сторони в переговорах по Греції категорично налаштовані знайти рішення.

Про це заявив увечері в понеділок після позачергового саміту єврозони голова Європейської Ради Дональд Туск, передає "Інтерфакс-Україна".

"Нові пропозиції Греції трьом інститутам (Єврокомісії, ЄЦБ і МВФ) являють собою позитивний крок вперед, згідно з першою оцінкою цих інститутів. Вони будуть проаналізовані в найближчі години. Робота повинна швидко продовжитися", - зазначив він.

"Єврогрупа і прем'єр-міністр Ципрас будуть спільно працювати, щоб Єврогрупа могла прийти до результату в середу ввечері і представити його в четвер вранці", - додав Туск.

Він пояснив, що скликав цей саміт, щоб покласти край невизначеності і уникнути гіршого сценарію і неконтрольованого виходу Греції із зони євро.

Заради цієї мети він ставив два завдання. По-перше, дати імпульс для нової динаміки в переговорах, які давно перебувають у глухому куті. На його думку, з новими пропозиціями Греції, отриманими в Брюсселі в понеділок, це вдалося зробити.

По-друге, за словами Туска, потрібно було переконатися в єдності позиції держав-членів єврозони, у тому, що у них "однакова інтерпретація можливостей і меж".

"Прем'єр-міністр Ципрас запевнив нас в серйозності настрою Греції працювати конструктивним чином", - заявив глава Євроради.

Як повідомлялося, в ніч на понеділок Греція представила нові пропозиції європейським лідерам, які спрямовані на уникнення боргової кризи країни і можливого виходу з єврозони.

powered by lun.ua