У Мінекономіки розповіли, коли відмовляться від піратських Windows

Вівторок, 23 червня 2015, 15:24

Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір до кінця 2015 року підписати угоду з Microsoft про перехід міністерства на ліцензійне програмне забезпечення.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на керівника департаменту цифрової економіки відомства Олену Мінич.

За її словами, відповідний меморандум МЕРТ підпише з Microsoft на інвестиційній конференції у Вашингтоні 13 липня.

"Меморандум передбачає підписання до кінця року ліцензійної угоди, по якому ми будемо переводити наші комп'ютери на ліцензійне програмне забезпечення", – сказала вона після наради в міністерстві за участю прем'єра у вівторок.

Як уточнила Мінич, мова йде поки лише про переведення на ліцензійне ПЗ комп'ютерів у цьому міністерстві. У той же час відпрацьовується програма з переведення на ліцензійне ПЗ центральних офісів держорганів, а в планах – через 1,5 – 2 роки перевести на ліцензійне ПЗ регіональні підрозділи держорганів.

Вона також повідомила, що терміни реалізації угоди поки не визначені, оскільки це буде залежати від фінансування, і додала, що на цей рік фінансування на ці цілі не передбачено.

Мінич зазначила, що питання про переведення держорганів на безкоштовне ПЗ не настільки однозначне, оскільки в Європі був досвід такого використання, який показав, що воно обходиться дорого. При цьому вона пояснила, що для поєднання безкоштовного ПЗ буде потрібно багато часу і це може дорого коштувати, оскільки ті, хто модернізує безкоштовне ПО, мають авторські права на новий продукт.

Як відомо, у серпні минулого року екс-міністр економрозвитку Павло Шеремета після своєї відставки скаржився, що на його робочому комп'ютері встановлено неліцензійне програмне забезпечення.

powered by lun.ua