Росіянин, який воював за бойовиків, попросив Путіна припинити війну

Середа, 24 червня 2015, 15:52

Служба безпеки разом з прикордонниками затримала поблизу селища Березове Донецької області громадянина Російської Федерації, бойовика терористичної організації "ДНР".

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Мешканець Анапи Іван Горбунов, 1994 року народження, у 2013-2014 роках проходив в Абхазії (РФ) строкову службу розвідником-снайпером 7-ї військової бази миротворчих сил.

 

Під час допиту бойовик повідомив, що у вересні 2014 року він за посередництва однополчан завербувався до 1-ї "Слов’янської" бригади терористичного формування "ДНР" із заробітною платою 360 доларів США на місяць.

Приїхали в Петровське, брали участь в бойових діях.

За словами бойовика, у грудні 2014 року до його угруповання приїхали шість росіян та німець на автомобілях однієї з міжнародних місій, які привезли бойовикам "гуманітарну допомогу".

"Приїздила комісія ОБСЄ, привозила нам в грудні 2014 року гуманітарну допомогу обмундирування: берці, розгрузки, "горку" (різновид форми), - розповів він.

Він  також розповів, що командування бойовиків принижувало бійців, застосовував до них силу, забирав зарплатню, за те, що вони їли, пили за його рахунок.

"Хоча це неправда, оскільки це була гуманітарна допомога з Росії у вигляді фінансів і йшла йому в кишеню"

Також служили росіяни – штатні і позаштатні. Позаштатні – ті що добровільно прийшли. А хто з Росії приїхав з певних частин, я знаю двох людей – вони радники , навчають військовій справі особовий склад тактиці, техніці, обороні.

Також затриманий бойовик-росіянин розкаявся у скоєному, вибачився перед громадянами України та звернувся до Путіна із закликом припинити цю безглузду війну.

Згідно з профайлом затриманого, він воював у Тельмановському районі.

 
 

Крім того, в мережі інтернет є відеозапис першого допиту затриманих бойовиків, серед яких був Горбунов. Запис датується 19 червня.powered by lun.ua