Президент ПАРЄ пояснила, чому Росію досі не вигнали з Ради Європи

Четвер, 25 червня 2015, 11:08

Виключення Росії з Ради Європи означатиме "кінець діалогу" і позбавить РЄ можливості впливати на РФ, у тому числі й для вирішення української кризи.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповіла президент Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер.

За її словами, РЄ справді не змогла не допустити війн на континенті, "вона здатна запобігти більш серйозному конфлікту".

Брассер пояснила, що Росія співпрацює з Радою Європи на всіх рівнях, крім Парламентської асамблеї.

"Росія повністю працює з усіма органами, які ми маємо в РЄ, вона дуже активна в комітеті міністрів, в інших органах – усіх, за виключенням ПАРЄ. І це було їхнє рішення: саме вони вирішили не брати участі в нашій роботі", - пояснила вона.

За словами президента ПАРЄ, така можливість діалогу з Росією дуже важлива і для вирішення української кризи.

"І, до слова, те саме стосується (залученості Росії до) українського конфлікту. Для мене очевидно, що Росія має бути частиною його вирішення – так само, як вона є частиною проблеми", - заявила Брассер.

"До речі, на початку росіяни взагалі заперечували свою причетність до подій в Україні; наразі цього немає. Так, і досі вони заперечують причетність РФ до подій на Донбасі, але не до ситуації загалом, як це було ще минулого року", - додала вона.

За словами Брассер, "можна викинути Росію геть з Ради Європи".

"Так, це можливо. Але це означатиме, що громадяни Росії втратять захист Конвенції… І якщо ми в Страсбурзі ухвалимо одностороннє рішення – "окей, ви вже стільки накоїли, що ми не хочемо вас бачити" – то це рішення піде на шкоду громадянам Росії", - сказала Брассер.

За її словами, РЄ має карати своїх членів, які не виконують взяті на себе зобов'язання, а "виключення з РЄ не може бути покаранням за це… Виключення – це кінець діалогу".

Як відомо, 24 червня ПАРЄ затвердила жорстку резолюцію "Щодо можливого позбавлення повноважень російської делегації", якою визнається, що Росія де-факто контролює окуповану частину Донецької та Луганської областей.

Українська правдаpowered by lun.ua