Експерти зазначають, що уряд обирає голову Держлікслужби тишком-нишком

Четвер, 25 червня 2015, 11:36

Міністерство охорони здоров’я подало кандидатуру Сергія Гур’єва на посаду голови Державної служби лікарських засобів.

Про це стало відомо з офіційній відповіді уряду "Центру протидії корупції".

Слід відзначити, що сам МОЗ цю кандидатуру досі не оприлюднив. Так, єдине повідомлення щодо майбутнього очільника Держлікслужби на офіційному сайті МОЗ – про те, що конкурс завершено.

Сергій Гур’єв - доктор медичних наук, професор, заступник генерального директора Українського науково-практичного Центру екстреної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

Експерти констатують факт, що керівником ключового фармрегулятора країни не стане нова людина.

За словами члена правління "Центру протидії корупції" Олександри Устінової "це людина яка більше 10 років працювала в існуючій системі і в самій Держлікслужбі, органу, що був і лишається одним з найкорумпованіших у країні".

"Саме від цієї людини залежатиме вартість ліків в Україні, які сьогодні в ціні золота", - додає вона.

Як відомо, кандидатуру Гур’єва на посаду голови Держлікслужби має затвердити Кабінет міністрів.

Довгий час Гур‛єв був членом Ради з питань державної реєстрації виробів медичного призначення державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Відповідно до положення, Рада надає рекомендації щодо реєстрації (перереєстрації) виробів медичного призначення в Україні, проведення клінічних випробувань, проведення додаткових експертиз виробів медичного призначення, призупинення або зупинки дії реєстраційного посвідчення та інших питань у сфері обігу виробів медичного призначення, віднесених до компетенції Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Фактично, без дозволу Ради в Україні не реєструвався жоден виріб медичного призначення чи будь-яка медтехніка, зазначають експерти.

Більшість членів Ради мали свій власний бізнес, пов'язаний з медтехнікою – Інна Демченко, заступник екс-керівника Держлікслужби Олексій Соловйьов; нинішній народний депутат від Опозиційного блоку Тетяна Бахтєєва; Валерій Девко тощо.

Девко – у минулому керівник державного підприємства "Політехмед" та співвласник компанії "Люксоптика", що торгує виробами медичного призначення. Одним із співвласників "Люксоптики" разом із Девком є мати голови Адміністрації президента – Бориса Ложкіна, Ложкіна Лариса.

Компанія "Люксоптика" володіє іншою компанією, що торгує обладнанням - "Медтехніка", співвласником якої є свекруха Бориса Ложкіна – Шоломова Фіма.

У 2011 році Гур’єв став заступником Ради з питань державної реєстрації виробів медичного призначення державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Одним із постійних співавторів наукових робіт Гур’єва виступав Олексій Соловйов, скандальний екс-керівник Держлікслужби, а нині - помічник народного депутата Тетяни Бахтєєвої.

Громадські антикорупційні організації вимагали проведення відкритого та публічного конкурсу на посаду голови Державної служби лікарських засобів України.

Як відомо, 5 березня Кабмін звільнив голову Держлікслужби Михайла Пасічника, який перебував на посаді останні півроку після люстрації одіозного екс-голови служби Олексія Соловйова.

Українська правда

powered by lun.ua