У "Нафтогазі" розповіли, чому "Газпром" хоче продовжити переговори щодо транзиту

П'ятниця, 26 червня 2015, 23:14

Рішення "Газпрому" продовжити переговори з НАК "Нафтогаз України" про продовження транзиту російського газу через Україну пов’язане з розглядом спору за цим контрактом у Стокгольмському арбітражі.

Про це на свої сторінці в Facebook написав директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Значить, ми на правильному шляху ... Ще раз дякую всій нашій великій команді юристів і експертів!" - написав Вітренко.

Як відомо, у п'ятницю глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що президент РФ Володимир Путін доручив провести з Україною переговори про продовження транзиту російського газу після 2019 року.

Раніше заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що після закінчення транзитного контракту з Україною у 2019 році ані продовження, ні укладення нового контракту не буде ні за яких обставин.

30 квітня 2015 року "Нафтогаз України" подав до Стокгольмського суду позовні вимоги на 10 млрд доларів в рамках арбітражу проти "Газпрому" за контрактом на транзит газу, збільшивши тим самим загальну суму за двома позовами до 16 млрд доларів.

Як наголошується в повідомленні "Нафтогазу", компанія хоче домогтися від "Газпрому" компенсації за недоплату транзитного тарифу з 2010 року.

Крім того, в позовній вимозі "Нафтогаз" заявляє про невиконання зобов'язань "Газпрому" щодо обсягів транзиту газу через Україну, який з 2010 року неухильно падає.

Економічна правда

powered by lun.ua