В США експерти опублікували сценарій війни між Росією та НАТО

Вівторок, 30 червня 2015, 15:23

Протистояння між Росією та НАТО може призвести до відкритої війни або до розпаду Альянсу.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі американського порталу Vox.

Зокрема, як відзначають експерти, нинішнє напруження між Росією та НАТО має набагато більше спільних рис з періодом перед першою світовою війною, ніж з часами "холодної війни".

"Нестійкий баланс сил, войовничість та периферійні конфлікти, що обплітають військовими зобов'язаннями, суперечки з приводу майбутнього європейського порядку та небезпечної невизначеністьі про те, які дії будуть і які не не будуть змушувати іншого учасника до конфлікту".  -все це на думку експертів більше нагадує перод початку XX століття.

Найбільш вірогідною "точкою зіткнення" аналітики називають країни Балтії.

Як відзначає професор міжнародних відносин Карлтонського університету Стівен Сайдман, невеликі країни є"найбільш імовірною лінією фронту будь-якого майбутнього кризи".

Зокрема, політологи звертають увагу на Естонію, четверть населення якої є етнічними росіянами.

На їх думкою, відправною точкою конфлікту можуть стати російські  "зелені чоловічки" в естонському місті Нарва, більша частина населення якого є російськомовною.

Такі події, як відзначають експерти, поставлять НАТО перед вибором - відкрити вогонь по російським військовим без розпізнавальних знаків, ризикуючи таким чином розпочати відкриту війну з РФ, чи дозволити конфлікту стати "замороженим".

В другому випадку, як вважають аналітики, Альянс розпадеться через власну нездатність відповідати на глобальні загрози.

У випадку ж відкритого протистояння при найгіршому варіанті на землі "ядерна зима".

Європейська правда

powered by lun.ua