Порошенко пояснив, чому не хоче повноважень воєнного стану

Четвер, 4 червня 2015, 12:16

Президент Петро Порошенко пояснив, що не запроваджує воєнний стан, щоб Україна залишалась демократичною і не стала жертвою Росії.

Про це він заявив під час свого щорічного звернення до Верховної Ради.

"Ми не просто зберегли Україну. Під час війни ми зберегли її демократичною. При тому, що на обмеження прав і свобод мали як моральне, так і юридичне право у вигляді закону про воєнний стан", - нагадав Порошенко.

"Але я попри політичний тиск з усіх боків, попри те, що цей режим значно більше влади дає особисто мені, не міг на це піти. Я розумів, яким шоком і випробуванням це стане для моїх співвітчизників", - додав він.

Порошенко пояснив, що не міг піти на те, щоб в Україні була дозволена цензура, заборону партій, обмеження на пересування, комендантські години, загальна мобілізація, конфіскація та інші параметри воєнного стану.

"Ми плекаємо демократію, бо ми в неї віримо, тому що вона є нашою цінністю. Україна може існувати лише як демократія. Інакше нас не буде. Авторитарна Україна залишиться без підтримки  світу, втратить одну з ключових відмінностей від Росії і стане її здобиччю", - заявив Порошенко.

Українська правда

powered by lun.ua