Кучма впевнений, що "мінські зустрічі" потрібно продовжувати

Четвер, 4 червня 2015, 23:25

Представник України в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма вважає, що переговори в мінському форматі повинні продовжуватися.

Про це він сказав журналістам у Кіровограді.

"Сьогодні немає іншого формату, крім мінського формату. І на цьому рівні нам обов'язково треба вести переговори. Це визнаний формат. Якби був виконаний перший мінський протокол, у нас був би світ. Якби виконувався другий протокол - теж був би мир", - заявив Кучма.

При цьому він підкреслив, що виконання мінських домовленостей залежить від Росії. Він розповів, що після того, як "Росія разом з Донбасом покинула тристоронню групу" почалося загострення ситуації на сході України.

"Якби не благословляла Росія на ці подвиги окремі райони Донбасу, то такого розвитку подій б не було", - сказав представник України в Тристоронньої контактній групі.

Кучма сподівається на вирішення ситуації мирним шляхом.

"Сьогодні, на мій погляд, все залежить від того, наскільки Заходу і США вистачить сили волі і духу дотиснути Росію, щоб вона виконувала ті Мінські протоколи, під якими практично, хоча і немає підпису Путіна, але слово є. Якщо вони будуть виконані, у нас буде мир ", - сказав він.

"Якщо є хоч найменша можливість привести це до мирного діалогу, треба цю справу робити обов'язково. Ви ж уявляєте собі: терористи воюють з нами сучасною зброєю, російською зброєю, а ми воюємо зброєю радянським. Так що сподіваємося, що" сімка "буде засідати, сподіваємося, що 23 числа буде розглядати санкції - продовжувати або не продовжувати ", - сказав він.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua