МВС порушило справу за "змову" Фірташа і "Нафтогазу"

Понеділок, 8 червня 2015, 11:33

МВС порушило справу проти олігарха Дмитра Фірташа через "змову" з колишнім керівництвом "Нафтогазу" щодо 11 мільярдів кубометрів газу "РосУкрЕнерго".

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє прес-служба МВС.

"Ми підозрюємо змову посадових осіб колишнього керівництва НАКу з керівниками і власниками "РосУкрЕнерго" і "Group DF", "Centragas Holding AG", які володіють 50% акцій РУЕ, співвласником якої є й російський "Газпром", - повідомив міністр.

Він нагадав, що в кінці 2010 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Нафтогаз" повернути "РосУкрЕнерго" 11 мільярдів кубів експропрійованого газу і 1,1 мільярда кубів пені.

"Це антиукраїнське рішення Стокгольмського суду стало можливим тільки тому, що керівництво НАК, ймовірно, за вказівкою вищого керівництва країни, увійшло в змову з Фірташем і Ко. Тоді посадові особи НАК різко і несподівано змінили позицію у суді – і програли", - заявив Аваков.

За його словами, слідче управління МВС отримало нові свідчення у цій справі і передало її для процесуального керівництва в Генпрокуратуру.

Як відомо, у 2010 році керівником "Нафтогазу" був Євген Бакулін, а міністром енергетики –Юрій Бойко, які зараз є депутатами від "Опозиційного блоку".

Тоді "Нафтогаз" і "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі фактично підписали "мирову", в результаті якої Фірташу і його компаньйонам повернули газ, відібраний за рішенням екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Українська правда

powered by lun.ua