ГПУ вдалось розшифрувати дані, які СБУ передавала в ФСБ під час Майдану

Середа, 15 липня 2015, 15:33

Генпрокуратура змогла розшифрувати дані, які екс-посадовці Служби безпеки передавали в ФСБ Росії під час Майдану.

Про це на брифінгу у четвер повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, дані передавались посадовцями СБУ в російську ФСБ під час головування Олександра Якименка.

"Уперше нам вдалося спільно з Київським інститутом судових експертиз та Інститутом спецтехніки і судових експертиз СБУ провести унікальні експертизи - розшифрувати дані, які за увесь період Революції гідності пересилалися з центрального апарату СБУ у ФСБ РФ", - повідомив Матіос.

Матіос розповів, що в ФСБ передавалась "як службова інформація, яка містила відповідні грифи "для службового користування", "таємно", "цілком таємно", так і інформація - нарізка кадрів моделювання ситуації, що свідчило про нібито радикальні шовіністичні, антисемітські рухи".

Він повідомив, що моделювалися заготовки картинок, які переправлялися у відповідний центр ФСБ РФ, де вже моделювалися інформаційні сюжети і поширювалися через Інтернет та рейтингові інформагентства.

"Це називається спеціальна операція у формі інформаційної війни", - підсумував Матіос.

Усе це відбувалось, за словами Матіоса, "під невсипущим керівництвом і за присутності офіцерів ФСБ" – двох генералів, яким ГПУ уже висунула підозру.

За словами військового прокурора, усі ці дані дали змогу довести вину генерала СБУ Володимира Бика, який був безпосереднім виконавцем злочину.

Крім того, ці розшифровані дані будуть основою для доказової бази в кримінальних провадженнях щодо інших колишніх керівниках СБУ.powered by lun.ua