Пропозиції Порошенка: Закон про Донбас діятиме до нових змін Конституції

Четвер, 16 липня 2015, 11:28

Зміни до Конституцію, які напередодні запропонував президент, передбачатимуть те, що закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі має діяти до того моменту, поки Основний закон знову не змінять.

Про це "Українській правді" розповів депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

"Особливості місцевого самоврядування визначаються законом – це останнє речення змін до тіла Конституції", - сказав він.

Це автоматично означатиме, що це не право Верховної Ради приймати  або  не приймати закон про особливості місцевого самоврядування. Це буде обов'язком парламенту прийняти цей закон в будь-якому випадку. Тобто це означає, що поки норма не зникне з Конституції, закон про особливий статус Донецької і Луганської областей парламент матиме за обов'язок", - сказав він.

"Таким чином, поки не будуть внесені зміни до Конституції, буде існувати закон про особливості місцевого самоврядування цих визначених територій", - додав Ємець і наголосив, що ця норма була внесена для демонстрації виконання Мінських угод.

Ємець також повідомив, що фракція Народний фронт просила провести зустріч з цього приводу з президентом, однак такої зустрічі не було.

Відповідаючи на питання, чи дійсно на депутатів чинився тиск з приводу змін до Конституції, про що написала віце-спікер Оксана Сироїд, Ємець відповів:

"Дивлячись, що розуміти під тиском. Наприклад, мене вчора запросили на зустріч з Вікторією Нуланд, де ми обговорювали саме ці питання, позицію США, перспективи голосування за зміни до Конституції, зауваження зі сторони окремих депутатів. Вона наполягала, що саме це має бути проголосовано", - сказав він.

За словами Ємця, на зустрічі були присутні він, депутат від Самопомочі, від Батьківщини двоє, і від Радикальної партії один.

"Вона висловлювала свої аргументи, ми – свої. Ми говорили про те, що мінські угоди передбачають свою логіку: спочатку зупинення воєнних дій, відведення артилерії, обмін полоненими, і тільки після цього вибори і як наслідком зміни до Конституції. Ми категорично проти, щоб російські злочинці і терористи були представниками людей, яких вони фактично тримають в заручниках", - додав Ємець.

Українська правда