Яценюк думає, що енергетичної незалежності можна досягти за 5 років

П'ятниця, 17 липня 2015, 11:19

Якщо Україна зможе збільшити власний видобуток енергоресурсів та запустити програми з енергозбереження, то за 5 років зможе стати енергонезалежною.

Про це заявив прем'єр Арсеній Яценюк у Верховній Раді в п'ятницю.

Він нагадав, що за підтримки західних партнерів Україна змогла переорієнтувати постачання газу так, що більшість поставок здійснюється реверсом із ЄС.

За його словами, Кабмін ставив задачу за 10 років вийти на енергетичну незалежність України.

"Щоб прискорити цей процес, нам необхідно збільшити обсяги видобутку природного газу. Тому уряд пропонує на розгляд пакет щодо зміни ставок і тарифів видобутку в енергетичному секторі. Це не буде стосуватись спільної діяльності. Вона буде оподатковуватись під 70%", - заяви Яценюк.

"Проте кожна компанія, яка хоче інвестувати в Україну, щоб збільшити видобуток природного газу, отримає преференційний податковий режим", - запевнив він.

Яценюк вважає, що якщо Україна "з одного боку збільшить видобуток власного газу за рахунок податкової політики в енергосекторі, і разом з американськими та європейськими партнерами запустить програми енергоефективності, то енергетичної незалежності можна буде досягти впродовж 5 років".

Українська правда powered by lun.ua