Через війну кількість злочинів в країні зросла - президент

П'ятниця, 17 липня 2015, 15:28

Конфлікт на Донбасі став причиною погіршення криміногенної ситуації в країні.

Про це Порошенко сказав на нараді з представниками правоохоронних органів у Кривому Розі (Дніпропетровська область), передають Українські новини.

"Події на сході держави цілком природно позначилися на формуванні криміногенної обстановки в державі - як у зоні проведення АТО, так і за її межами", - зазначив президент.

За його словами, кількість кримінальних правопорушень зросла в 21 регіоні, в тому числі в Миколаївській, Запорізькій, Кіровоградській, Херсонській, Дніпропетровській і Вінницькій областях, а найбільша динаміка зростання особливо тяжких злочинів зафіксована у Донецькій області.

Він зазначив, що в цьому регіоні за півроку скоєно майже 1 тис. Умисних убивств.

Крім того Порошенко підкреслив, що високим залишається рівень терористичної загрози.

"Такі дії покликані дестабілізувати соціально-політичну та криміногенну ситуацію в державі, поширити невдоволення діями владних структур, сформувати у громадян почуття нездатності правоохоронних органів забезпечити надійний захист їх конституційних прав і свобод", - зазначив глава держави.

Разом з тим, за його словами, органи внутрішніх справ вживають всіх необхідних заходів щодо стабілізації криміногенної ситуації, попередження та недопущення диверсійних і терористичних проявів.

За його словами, з початку 2015 правоохоронні органи знешкодили 89 організованих злочинних груп.

"Диверсії, терористичні групи, організована злочинність є основними складовими криміногенної ситуацій представлених на нараді регіонів. Вже цього року знищено 89 організованих злочинних груп, в яких брали участь майже 400 осіб. Корупція серед правоохоронців та держслужбовців є ще одним показником загрози державного значення", - зазначив Президент.

Порошенко зазначив, що території Дніпропетровської області з початку проведення спеціальних операцій правоохоронними органами затримано 640 громадян, причетних до незаконного обігу зброї, у Запорізькій області - близько 260 осіб, у Херсонській - 155.

У Донецькій області з незаконного обігу вилучено понад 100 тис. боєприпасів, 1,2 тис. гранат, понад 200 автоматів, 60 гранатометів і майже 300 пістолетів.powered by lun.ua