Україна готує ще один позов до ЄСПЛ проти РФ

Субота, 18 липня 2015, 03:58

Заступник міністра юстиції Антон Янчук заявив, що у вересні українська сторона підготує і подасть проти Росії ще один позов до Європейського суду з прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

"У вересні ми збираємося подати ще один позов проти Російської Федерації за фактами порушення Конвенції з прав людини, які не охоплюються попередніми судовими позовами", - зазначив Янчук в ході зустрічі з представниками Європейської служби зовнішньої діяльності з обговорення наслідків незаконної окупації частини території України.

Разом з тим, українська сторона веде переговори з РФ щодо тлумачення і застосування частини конвенцій ООН, де Російська Федерація визнає юрисдикцію відповідного арбітражу.

"Крім того, ми збираємося почати такі переговори щодо інших міжнародних договорів, де Російська Федерація визнає юрисдикцію міжнародних судів та арбітражних інститутів. У результаті ми використовуємо більшість інструментів врегулювання міжнародних суперечок України і Російської Федерації щодо окупації АР Крим, організації та фінансування конфлікту в Донбасі", - підкреслив Янчук.

Він також повідомив, що після окупації частини території України вдалося створити правову основу, яка забезпечує вирішення проблемних питань у цій сфері реєстрації прав.

"Ми прийняли Закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Згідно з цим законом діяльність будь-яких державних органів або посадових осіб на тимчасово окупованій території вважається незаконною, якщо ці органи або особи створені, обрані або призначені в НЕ передбаченому законодавством України порядку", - зазначив заступник міністра.

За його словами, всі фізичні та юридичні особи зберігають право власності та інші права на нерухоме майно та землю, які розташовані на тимчасово окупованих територіях.

"Ми не визнали жодного документа, виданого установою або органом, який є де-факто органами управління в АР Крим, і не є органом влади України, і збираємося дотримуватися такого підходу в майбутньому", - уточнив Янчук.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!