ЄС відправить своїх представників на суди Савченко та Сенцова

Середа, 22 липня 2015, 21:19

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої безпеки Фредеріка Могеріні повідомила про направлення представників ЄС для моніторингу "судових процесів" над Надією Савченко та Олегом Сенцовим.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

У відомстві нагадали, що міністр Павло Клімкін надіслав главам МЗС ЄС, Великої сімки та керівництву міжнародних організацій листи з проханням направити своїх представників до місць проведення "судів" для забезпечення належного моніторингу "судових процесів" над Надією Савченко, Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком, яких незаконно утримує Росія.

Пізніше Могеріні надіслала лист-відповідь  Клімкіну, в якому відзначила, що присутність представників міжнародної спільноти на зазначених засіданнях гарантуватиме прозорість перебігу "судових процесів" та слугуватиме нагадуванням, що ЄС очікує від РФ підтвердження зобов’язань з дотримання міжнародного права.

Могеріні також наголосила, що звільнення народного депутата, делегата ПАРЄ Савченко та інших незаконно утримуваних в Росії громадян України повністю відповідає Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей.

"Європейський Союз, як і вся світова спільнота, твердо виступає на захист Надії Савченко, Олега Сенцова та інших незаконно утримуваних у Російській Федерації громадян України",  - зазначається в повідомленні МЗС України.

"Ми щиро дякуємо ЄС за підтримку нашої ініціативи та вкотре закликаємо Російську Федерацію припинити знущання над незаконноутримуваними громадянами України, які фактично стали політичними в’язнями в Росії", - додали у відомстві.

Українська правдаpowered by lun.ua