СБУ накрила "пральню", яка відмивала для терористів по 2 млн гривень щодня

Понеділок, 27 липня 2015, 13:41

Співробітники Служби безпеки викрили та блокували на Дніпропетровщині діяльність конвертаційного центру, через який відмивалися кошти, у тому числі й для фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

Про це у понеділок інформує прес-центр СБУ.

Зловмисники організували конвертцентр за сприяння посадових осіб одного з російських банків. Кошти підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованих терористами територіях, через банк перераховувалися на рахунки низки фіктивних фірм під виглядом фінансової допомоги. Потім готівкові гроші отримувалися кур’єрами через касу банку. Щоденно у "тінь" виводилося від 1,5 до 2 мільйонів гривень.

Співробітники спецслужби затримали кур’єра, який перевозив 500 тисяч гривень. Під час обшуків у приміщеннях фірм, задіяних у діяльності конвертцентру, правоохоронці вилучили підроблену документацію, печатки та штампи підконтрольних комерційних структур, кліше підписів посадовців фіктивних суб’єктів господарювання, фальшиві печатки державних установ та комп’ютерну техніку.

Відкрито кримінальне провадження за статтею "фінансування тероризму".

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до функціонування конвертаційного центру, зазначають в СБУ.powered by lun.ua