ПА ОБСЄ: Росія повинна звільнити незаконно утримуваних громадян України

27 переглядів
Середа, 8 липня 2015, 10:10

Загальний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань ухвалив резолюцію "Викрадені і незаконно ув'язнені в Російській Федерації українські громадяни".

Як повідомляє Голос Америки відповідне рішення ПА ОБСЄ ухвалила на засіданні у Гельсінкі 7 липня.

Дана резолюція свідчить, що ПА ОБСЄ "рішуче засуджує викрадення українських громадян з території України, у тому числі члена парламенту Надії Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших осіб, їх незаконне переміщення через українсько-російський державний кордон і подальше затримання в Російській Федерації".

ПА ОБСЄ: Росія повинна звільнити незаконно утримуваних громадян України. Фото Mustafa Nayyem

Члени комітету ОБСЄ з прав людини і питань демократії, висловили "жаль у зв'язку з тим, що, утримуючи у в'язниці Надю Савченко, Російська Федерація продовжує ігнорувати свої юридичні зобов'язання за Генеральною угодою про привілеї та імунітети Ради Європи" (Савченко з січня 2015 є членом української делегації в ПАРЄ).

Парламентарі з країн-членів ОБСЄ наголосили "неприйнятність спроб порушити нові кримінальні справи проти Наді Савченко та інших українських громадян, які незаконно затримуються в Російській Федерації".

Крім цього, українська делегація в ПА ОБСЄ нагадала, що перше відео з захопленої проросійськими бойовиками Надією Савченко було опубліковано в інтернеті ще до того, як стало відомо, що вона перебуває на території Росії, і було знято на території Донбасу.

ПА ОБСЄ: Росія повинна звільнити незаконно утримуваних громадян України
Рішення ПА ОБСЄ
Рішення ПА ОБСЄ. Документ від Mustafa Nayyem

Раніше депутат Держдуми РФ Микола Ковальов заявив, що Росія вважатиме рішення річної сесії Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ в Гельсінкі "юридично нікчемними".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua