Найбільше від девальвації юаня постраждала Німеччина

П'ятниця, 14 серпня 2015, 12:36

Девальвація юаня - це крок, який призвів до здешевлення китайського експорту, а відповідно дав Китаю конкурентну перевагу, в той час як вплив дій Пекіна на світову економіку триває.

Про це пише "Дзеркало тижня" з посиланням видання Foreign Policy.

Девальвація юаня, як вважає аналітик, може обернутися для світу "принципом доміно". Експерти створили карту, яка показує, в якій мірі глобальні фондові ринки постраждали в результаті дій Китаю.

Відтінки червоного кольору означають втрати для економіки, від найсвітлішого до найнасиченішого червоного, який означає найбільші втрати для країни. Період впливу девальвації юаня на економіки світу був визначений з 8 по 11 серпня.

Так, трохи "просіли" показники в США і Канаді (індекс Доу-Джонса -1,1 % і OSPTX -1,57%). Саудівська Аравія "постраждала" (TASI) на -1,7%, Індія (SENSEX) -1,38%, Японія (NI225) -1,01%.

Більш насичений червоний відтінок у таких "потерпілих": у Туреччині (XU100) -2,21%, Італії (FTSEMIB) -2,38%, у Бразилії (IBOV) -2,88%, Австралії (XJO) -2,03%.

Більш серйозний рівень впливу на економіку у Росії (RTS.RS) -3,25%, Індонезії (IDDOW) -3,96%, Іспанії (IB) -3,29%. До суттєво серйозного впливу на ринок акцій девальвація юаня призвела у Франції (PX1) -4,13%.

Безумовним лідером з найсерйознішими втратами стала Німеччина - індекс DAX втратив -5,07%.

При цьому Китай на карті позначено зеленим кольором з SHA у 5,63%.

натиснути для збільшення 
 

Видання Frankfurter Allgemeine писало в четвер, 13 серпня, що девальвація юаня перешкодить відновленню європейської економіки. Шок від Азії може заглушити крихке відновлення європейської економіки. Начебто надійна німецька економіка виявилася теж в небезпеці.

Залишається сподіватися, що девальвація в Пекіні, не стане початком глобальної конкурентної девальвації, в якій, як відомо, є тільки переможені, йдеться в статті.

Як писало видання The Telegraph, дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки. Навряд чи Китай повинен бути зацікавленим у запуску дефляційного шоку.

Але якщо КНР дійсно намагається девальвувати свою валюту задля торгової переваги, світ зіткнеться з вкрай небезпечною загрозою, йдеться в статті.

Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, а Захід не захищений від цього впливу. ЦБ Китаю третій день поспіль знижує курс юаня, але "не бачить" підстав для подальшої девальвації.

У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики.

В середу він опустив курс ще на 1,62%. Рішення регулятора призвело до ослаблення валют країн Азії по відношенню до долара, що підвищило вартість оціненої в доларах нафти для покупців з регіону. Після цього Китай пообіцяв різко не ослаблювати свою валюту.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Напередодні, 12 серпня, британське видання The Financial Times писало, що девальвація юаня спричинить валютні війни. Всі валютні війни приречені на провал для їх учасників: коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації зі сторони її торгових партнерів, йдеться в статті.

Економічна правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: