Після зняття санкцій Іран збільшить експорт нафти на 730 тис. барелів на добу

Субота, 15 серпня 2015, 02:18

Іран після зняття санкцій може збільшити експорт нафти на 730 тис. барелів на добу, що призведе до падіння світових цін на "чорне золото".

Про це повідомили в п'ятницю іранські ЗМІ з посиланням на прогноз Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає Інтерфакс-Україна.

На думку експертів, таке зростання обсягів експорту іранської нафти може бути забезпечене "досить швидко" після скасування міжнародних і односторонніх санкцій щодо Тегерана.

За даними іранської сторони, до запровадження санкцій Тегеран поставляв на експорт 2,3-2,5 млн барелів нафти на добу, потім цей показник скоротився вдвічі.

Експерти очікують, що зростання експорту іранської нафти відбудеться в другій половині 2016 року.

Додаткові поставки за кордон іранської нафти в поєднанні з високими обсягами виробництва і порівняно низьким зростанням рівня споживання в світі призведе до більшого, ніж очікувалося, зниження цін на нафту, вважають експерти.

Міністр нафти Ірану Біжан Зангане раніше заявив про намір збільшити нафтовий експорт після виконання укладеного 14 липня в Відні спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної проблеми.

"Після виконання СВПД у нас почнеться основна робота. Перший крок - це підготовка до збільшення нафтового експорту", - сказав міністр, якого цитують іранські ЗМІ.

За їх даними, нафтопереробні підприємства Греції, Іспанії та Італії висловили готовність відновити покупку іранської нафти після скасування санкцій щодо республіки.

Раніше Міжнародне енергетичне агентство в щомісячному звіті щодо нафтового ринку констатувало, що світова пропозиція нафти продовжує зростати з "шаленою швидкістю", перевиробництво нафти настільки велике, що її надлишок на ринку спостерігатиметься і протягом 2016 року.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування