Прокуратура хоче покарати Ірину Білик за приїзд до Криму

Четвер, 20 серпня 2015, 12:24

Прокуратура планує притягнути до адміністративної відповідальності українську співачку Ірину Білик за незаконний перетин кордону з анексованим Росією Кримом.

Про це заявив виконувач обов'язків прокурора Криму Назар Холодницький на брифінгу, повідомляють "Українські новини"

"Ми маємо намір притягти артистку Ірину Білик до адміністративної відповідальності за порушення порядку в'їзду в Крим", - повідомив він.

Наразі прокуратура розслідує обставини в'їзду співачки в Крим і розпочала провадження за статтею 204-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Порядок перетину кордону з Кримом визначено законом "Про забезпечення прав і свобод громадян і правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України й виїзду з неї тягне за собою накладення штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 - 5 100 гривень) або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Раніше повідомлялося, що Ірина Білик перебуває у Криму й бере участь у творчому конкурсі "Новая волна". Її сфотографували у компанії російських зірок естради

Співачка летіла до Криму через Москву.

Білик згодом запевняла, що приїхала до Криму на весілля подруги, а з Філіпом Кіркоровим домовилася зустрітися спонтанно, а з ним були й члени журі конкурсу "Новая волна".

Голова громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" Андрій Щекун вимагав від прокуратури АРК при Генпрокуратурі України дати оцінку діям Білик.

У своїй заяві він вказував на те, що "Білик порушила правила в'їзду/виїзду до окупованого Російською Федерацією Криму".

"Є також і моральна складова в цій ситуації: коли хтось із публічних осіб планує свої поїздки на окуповану територію, то, напевно, варто перед цим зустрітися з біженцями з цих територій і подивитись їм в очі. Коли у країні війна і частину твоєї країни захопив той, до кого ти збираєшся в гості, ти є зрадником своєї батьківщини і наочно демонструєш неповагу до свого народу", - заявляв Щекун.

Як відомо, транспортне сполучення з Кримом перекрито, літаки літають лише з Росії. З материкової України потрапити на півострів можна лише самотужки через кілька блокпостів.powered by lun.ua