"Вікіпедія" відмовилася видаляти заборонену в Росії статтю

216 переглядів
Четвер, 20 серпня 2015, 15:34

"Вікіпедія" після консультацій відмовилася блокувати статтю під назвою "Чарас", присвячену наркотику з конопель, аргументувавши це тим, що основу статті складають матеріали ООН та академічні джерела.

Про це заявив виконавчий директор "Вікімедіа РУ" Станіслав Козловський.

Таким чином "Вікіпедія" відмовилася виконувати і наполегливі рекомендації Роскомнагляду - видалити матеріал з енциклопедії, - і ухвалене раніше рішення суду в селі Чорний Яр (Астраханська область), який заборонив цю статтю до поширення в Росії.

Всесвітньо відомий проект Wikipedia та її російськомовний сегмент використовують захищене протокольне розширення https, що технічно ускладнює можливість блокування окремої статті сервісу провайдерами.

А це, у свою чергу, означає, що на території Росії можуть заблокувати весь ресурс повністю.

Козловський прокоментував і таке можливе блокування: "Ми (до блокування - ред.) готові з 2012 року, коли був ухвалений закон (ФЗ 139 від 28 липня 2012 року про блокування сайтів - ред.)".

Козловський пояснив, що рішення суду і рекомендація регулятора суперечить суті освітнього проекту: "Сенс "Вікіпедії" - збирати знання і передавати їх людям... Якщо Роскомнагляд вважає, що людям знання не потрібні...".

РИА Новости, Новая газета

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua