Порошенко: Мета зустрічі у Берліні - координація жорстких дій для зупинення агресії Росії

Четвер, 20 серпня 2015, 20:58

Президент Петро Порошенко називає основною метою його зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом у Берліні координацію жорстких дій, спрямованих на зупинку агресії Росії проти України.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами.

"Ключовим завданням української влади є формування потужної міжнародної спільноти як єдиної коаліції, яка має зупинити агресора. Це стосується як чітко скоординованих дій щодо протидії агресії на Сході країни, так і чітко скоординованих кроків з невизнання анексії Криму", – заявив президент.

Він повідомив, що зустріч у німецькій столиці відбудеться за ініціативи України. "Нас не задовільняє невиконання ключових пунктів тих зобов'язань, які взяла на себе російська сторона, – це відведення крупнокаліберної артилерії і важкої техніки", – заявив Порошенко.

Глава держави наголосив на необхідності забезпечення належних умов для роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Маємо забезпечити безперешкодний доступ представників ОБСЄ до всіх ділянок, звідки здійснюється обстріли, для того, щоб пересвідчитися і продемонструвати рішучість дій світового товариства із забезпечення миру та спокою українських громадян", – сказав президент.

Порошенко зазначив, що Україна особливо акцентуватиме увагу на питанні невизнання анексії Автономної Республіки Крим, що особливо актуально після чергового незаконного відвідання півострова президентом РФ Володимиром Путіним.

Важливим питанням порядку денного зустрічі буде координація дій щодо запровадження безвізового режиму Європейського Союзу для громадян України, зазначив президент.

Глава держави повідомив, що українська сторона передала звіт про виконання своїх зобов’язань, і тепер Україна очікує на приїзд оціночних місій ЄС.

"Україна має прозвітувати, що зроблено, і доробити ті зобов'язання, які вона мала зробити в рамках плану дій. Кроки будуть стосуватися як боротьби з корупцією, вдосконалення судової гілки влади, так і реформування національного законодавства, яке забезпечить виконання технічних завдань, про які було домовлено з керівництвом ЄС під час саміту "Україна – ЄС", – сказав  Порошенко.

Як відомо, президент Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд зустрінуться в Берліні 24 серпня для обговорення загострення ситуації на Донбасі.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: