Муженко: Підрозділи МВС пішли на Іловайськ як реванш за втрачену Ясинувату

П'ятниця, 21 серпня 2015, 16:09

Начальник Генштабу Віктор Муженко заявляє, що підрозділи МВС були направлені на штурм Іловайська за рішенням керівництва міністерства внутрішніх справ як реванш.

Про це Муженко розповів в інтерв'ю "Українській правді", розповідаючи про події в Іловайську минулого року.

"Іловайськ був спробою реваншу МВС після того, як вони не втримали Ясинувату", - сказав він.

"19-го серпня підрозділ 95-ї окремої аеромобільної бригади у взаємодії з 93-ю бригадою взяв цей населений пункт під контроль. Потім підрозділи МВС, які зайшли для заміни 95-ої бригади, самовільно залишили Ясинувату. Тому було прийнято рішення повторно Ясинувату не штурмувати, а довести до кінця питання по зачищенню Іловайська", - розповів Муженко.

"Залучення цих підрозділів – це було їхньою ініціативою, керівників МВС. Здавши Ясинувату, вони мали взяти Іловайськ", - додав він.

Водночас Муженко відмовився називати прізвище людини, яка виступала з такою ініціативою.

"Давайте не будемо говорити про особистості. Думаю, що в ході проведення слідства там доведуть, хто, коли, що і як ініціював, хто кому і які завдання ставив, як приймалися відповідні рішення. Це як раз, мабуть, і є предметом дослідження в ході проведення досудового слідства", - сказав він.

Муженко також розповів, що після початку обстрілу українських колон російськими військовими, на допомогу нашим бійцям були відправлені два літаки.

"Під час подій в Іловайську після слів Хомчака "По нас стріляють" було прийнято рішення про застосування авіації, льотчики здійснили штурмовку позицій російських військ. Це робила пара літаків СУ-25", - розповів Муженко.

"Один був збитий, льотчик катапультувався. Другий виконав завдання. До того ж льотчики дали нам інформацію, де знаходяться російські позиції. І ми вже, використовуючи карту і наше бачення цієї ситуації і оцінку місцевості, нанесли туди вогневе ураження", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чому лише 26 серпня вони дізналися про вторгнення російських військ, якщо про це доповідали 24 серпня, Муженко пояснив:

"Перша доповідь про те, що з’явилися якісь підрозділи, але без знаків розпізнавання, з'явилася десь у другій половині дня 24 серпня. 25-го ми вже вели мову про те, що це російські підрозділи. А 26-го ми вже мали реальне підтвердження на південному фланзі АТО, що це дійсно російські підрозділи, тому що 10 військовослужбовців ЗС були захоплені в полон", - сказав він і додав, що потім були ще два військових РФ.

Їх під час виходу колон разом з українськими військовими розстріляла регулярна армія РФ.

Повне інтерв'ю з Муженком про події під Іловайськом можна прочитати тут.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua