В Естонії хочуть заснувати суд для розслідування злочинів комунізму

Неділя, 23 серпня 2015, 08:00

Злочини комуністичного режиму слід розслідувати так само, як розслідуються злочини нацизму, однак для цього в першу чергу необхідно заснувати суд, який мав би статус міждержавного органу.

Про це заявив міністр юстиції Урмас Рейнсалу, виступаючи в суботу на маніфестації пам'яті жертв тоталітаризму в Піліствере, повідомляє Postimees.

"Ми повинні винести злочинам комуністичного режиму оцінку міжнародного рівня і спільно засудити їх. Злочини комуністичних режимів на сьогоднішній день не підлягають компетенції жодного міжнародного суду. Тому я пропоную укласти міждержавну міжнародну угоду, відповідно до якої буде заснований міждержавний суд для розслідування злочинів комунізму, так, як розслідують злочини нацизму", - заявив Рейнсалу.

За його словами, цього вимагає пам'ять про жертви і нове покоління європейців повинне взяти на себе відповідальність за те, щоб злочини комунізму були засуджені.

Цю пропозицію в неділю буде включено до порядку денного міжнародної конференції в Таллінні, приуроченої до чергової річниці пакту Молотова-Ріббентропа, в якій візьмуть участь політики та експерти з багатьох країн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua