Азаров вважає, що Янукович діяв під час Майдану занадто м'яко

Вівторок, 25 серпня 2015, 12:34

Колишній прем'єр Микола Азаров вважає, що влада Януковича під час подій на Майдані в 2013-2014 році повинна була діяти рішучіше.

Про це він заявив в інтерв'ю "Аргументам і фактам".

"Потрібно було пану президенту використовувати всі свої конституційні повноваження: захопив будівлю урядову – повинен понести кримінальне покарання, сил для цього було достатньо. Могли б звільнити площу від бойовиків і провокаторів, а мирні маніфестанти ніякої проблеми не становили", – заявив він.

"І вже після факту загибелі співробітників правоохоронних органів Янукович був просто зобов'язаний прийняти всі необхідні заходи. Я про це говорив публічно на засіданні уряду, я заявив, що перейшли межу, жодних мирних протестів вже немає, є спроба захоплення влади, і влада повинна на це реагувати. Янукович мені сказав, що я йому зриваю мирні переговори. Чим закінчилося, ми знаємо", – додав він.

Азаров вважає, що ці протести були повністю організовані Сполученими Штатами, які найбільше не хотіли допустити інтеграції України в Євразійський союз.

"Ми прорахувалися з цим ступенем впливу, з величезною кількістю грантоїдів, НКО, які живилися за рахунок американського бюджету. Нуланд же зізналася, що США 5 млрд доларів витратили на підготовку цієї операції. У них було все готове для зміщення нашої влади при певних умовах", – упевнений він.

Як відомо, під час подій на Майдані загинули більше ста людей. Переважна більшість з них була вбита бійцями спецпідрозділу "Беркут".

Проти Азарова в Україні розслідується низка кримінальних справ, також він перебуває у розшуку Інтерполу. Зокрема, нещодавно суд заарештував майно Азарова у Криму в рамках розслідування рішення його Кабміну застосовувати проти демонстрантів водометів в умовах морозу.

Українська правда

powered by lun.ua