Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

МЗС вимагає від Кремля негайно звільнити Сенцова

Вівторок, 25 серпня 2015, 15:51

Міністерство закордонних справ України назвало протиправним та антигуманним вирок російського суду у справі України Олега Сенцова та Олександра Кольченка, котрих засудили до 20 та 10 років ув’язнення відповідно.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

"Олег Сенцов, Олександр Кольченко, а також інші громадяни України, що нині незаконно утримуються на території Росії, є політичними заручниками та невинними жертвами агресії Російської Федерації проти України", - йдеться у заяві.

МЗС вважає рішення російського суду неправомірним. Воно, як ідеться у заяві, базується на сфабрикованих матеріалах слідства, отриманих, у тому числі, внаслідок застосування до українських громадян психологічного тиску та фізичних тортур, стало остаточним підтвердженням політичної заангажованості судової системи Російської Федерації.

"Виконуючи політичне замовлення влади Кремля, суд повністю знехтував законом, проігнорувавши, зокрема, надані захистом українських громадян докази про їхню непричетність до інкримінованих дій. Такий вирок свідчить про відхід Російської Федерації від принципу неупередженості слідчого процесу та дотримання універсальних норм у сфері прав людини", - заявляє МЗС.

МЗС України вимагає припинити "судовий фарс, який задля амбіцій російського керівництва калічить людські долі, та негайно звільнити Олега Сенцова і Олександра Кольченка, а також усіх інших політичних заручників".

Такж міністерство закордонних справ України закликало світове співтовариство публічно засудити "цей цинічний злочин проти основоположних прав людини".

"Українська сторона докладе всіх зусиль задля звільнення наших співвітчизників – політичних в’язнів в Росії", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, у вівторок російський суд в Ростові-на-Дону засудив українців Олега Сенцова та Олександра Кольченко до 20 та 10 років позбавлення волі відповідно.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: