Високопоставлений суддя і член ВРЮ спільно ведуть сумнівний бізнес – ЗМІ

П'ятниця, 7 серпня 2015, 16:25

Заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов і член Вищої ради юстиції Павло Гречківський є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Схеми".

Журналісти вияснили, що ця ділянка площею в 7,5 га була виділена Київрадою компанії "Оздоровчий центр "Сесіль" у 2007 році. Тоді мером Києва був Леонід Черновецький, а Гречківський – депутатом Київради.

Протягом наступних років прокуратура декілька разів оскаржувала в судах передачу цієї землі, мотивуючи це порушенням лісового і водного законодавства, але двічі розгляд цієї справи потрапляв у суди, якими керував Ємельянов, а потім – у Вищий господарський суд, заступником голови якого був батько Гречківського. Всі ці суди відхилили скарги прокуратури.

У 2012 році Ємельянов і Гречківський начебто продали свої частки у "Сесіль", але, за багатьма ознаками, вони лише заховали їх у офшорах: Ємельянов – у Ліхтенштейні, Гречківський – на Мальті.

Крім всього іншого, Гречківський є почесним консулом Мальти в Києві і власником "Адвокатського бюро Гречківського". Компанією "Шеваль Бланк", якій зараз належить частка у "Сесіль" і київська земля, наразі офіційно керує Олег Клим'юк – помічник адвоката у цьому бюро і одночасно помічник мальтійського консула.

Недавно Держфінмоніторинг повідомив про арешт у Ліхтенштейні 13 мільйонів швейцарських франків (близько 300 млн грн) неназваного судді Вищого господарського суду України. Журналісти зазначають, що під опис попадає лише Ємельянов.

Ємельянов родом з Донецька і вважається, що перебратися до Києва і зробити тут стрімку кар'єру йому допоміг екс-президент Віктор Янукович. У своїй декларації він раніше вказав величезну кількість нерухомості.

Гречківський був призначений у Вищу раду юстиції вже після перемоги Майдану. Саме цей орган повинен стежити за законністю роботи українських суддів.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!